خوش آمدید به تالار گفتگوی والا موزیک
تالارهای گفتگوی والا موزیک یک انجمن تخصصی با محور موضوعات مربوط به موسیقی است که هدف اصلی آن ایجاد فضای تخصصی و افزایش علم و آگاهی کاربران ایرانی در زمینه موسیقی میباشد . کلیه موضوعات بصورت طبقه بندی شده ارایه شده و همه کاربران میتوانند با توجه به قوانین به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطرح شده بپردازند.

دیسکوگرافی والاموزیک

کانال تلگرام والا موزیک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
  1. Top | #1

شماره عضویت
    3096

Question ضبط صدای رادیو توسط کامپیوتر

سلام، خسته نباشید دوستان.

در بعضی از تاپیک های درخواست موسیقی، دوستانی درخواست آهنگ هایی رو داده بودند که از برنامه ها و نماهنگ های رادیو شنیده بودند، اما نه دسترسی به آهنگ مورد نظر داشتند و نه اسم اون آهنگ رو می دانستند. لذا من روشی رو خدمت شما معرفی می کنم که خودم به طور ذاتی پیداش کردم و از هیچ کسی توی این کره ی خاکی اطلاع ندارم که اینکار رو تا به حال کرده باشه. (بعید هم نیست که کسی اینکار رو نکرده باشه.)

شما می توانید صدای رادیو را به طور مستقیم ظبط کنید. آن هم با وصل کردن رادیو و یا موبایل (رادیو دار) مجهز به هدفون به کامپیوتر!

نکات مورد نظر:

1- ابتدا شما ساعت دقیق پخش برنامه و نماهنگ مربوطه را زیرنظر بگیرید. (البته بعضی وقتها ممکنه از برنامه درحال پخش بخواهید ضبط کنید!)

2- شما احتیاج به ضبط این صداها دارید.

وسایل مورد نیاز:

1- کابل دو سر سبز اسپکر کامپیوتر
    http://cloud.addictivetips.com/wp-co.../imageview.jpg

2- گوشی نوکیا صرفآ جهت اتصال گوشی موبایل به کامپیوتر

3- برنامه JetAudio

احتمالآ رادیوی گوشی شما بدون هدفون روشن نمی شود! سیم سبز اسپیکر کامپیوترتان را وارد جای هدفون گوشی کنید و سر دیگر آنرا به پنل پشت مادربرد (عقب کیس) در ورودی مایکروفن به رنگ صورتی وارد کنید. (Mic In)

http://mindprod.com/image/electronic/atx.png

http://www.customcomputerconcepts.ne..._RearPanel.jpg

شما می توانید صدای زنده ی در حال پخش رادیو را در کامپیوتر بشنوید. کافیه فیش هدفون گوشیتان را به خروجی سبز رنگ پشت کیس وصل کنید. فقط به شرطی که پنجره کنترل صدای ویندوز در System Tray را باز کنید و تیک Mute قسمت های Mic Volume و Front Mic را بردارید. رادیو و یا رادیوی موبایل را روشن کنید، صدای رادیو را هم بلند کنید. حالا برنامه JetAudio را اجرا و روی دکمه ی Record بالای صفحه کلیک کنید.

در کادر سمت چپ بالای پنجره Recording گزینه ی Mic Volume را انتخاب و مقدار بلندی صدا را هم در وسط صفحه تنظیم کنید. (این مقدار بستگی به میزان تنظیم کل صدای ویندوز شما دارد، اگر کل صدای ویندوز بالا است، این صدا رو شما بین سه تا چهار تنظیم کنید) در سمت راست صفحه نوع فرمت را MP3 - MPEG Layer-3 انتخاب کنید.

برای تست کردن روی دکمه ی Start برنامه کلیک کنید. به دو مربع سبز رنگ دقت کنید. اگر شدت و مقدار بلندی صدا هنگام ضبط کردن بلند باشه این قسمت به رنگ قرمز در می آید که نتیجه کار، بی کیفیتی صدا هست. خوب می توانید روی دکمه Stop کلیک کنید. برنامه بطور پیش فرض صدای ظبط شده را در My Documents ذخیره می کند که می توانید آنرا تغییر دهید.

اگر خواستید فایل ضبط شده را ویرایش و تیکه ای از صدا را ببرید و ذخیره کنید، می توانید از برنامه جانبی Audio Trimmer از JetAudio استفاده کنید. برای اینکار می توانید روی دکمه Run Audio Trimmer در پایین پنجره Recording کلیک و فایل صوتی دلخواه رو ویرایش و ذخیره کنید. همچنین می توانید از منوی Start/All Programs/COWON Media Center - jetAudio/jetToys به این برنامه دسترسی داشته باشید. که باید فایل صوتی را خودتان وارد برنامه کنید.

در انتها توصیه می کنم یک دقیقه قبل از شروع برنامه اقدام به ضبط نمائید تا چیزی را از دست ندهید. بعد از ضبط می توانید قسمت های اضافه رو ببرید.

امیدوارم که توانسته باشم کمکی کنم. موفق باشید.
    ویرایش توسط Sound.Voice : 03-03-2014 در ساعت 09:55 PM

2. 13 کاربر از Sound.Voice بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

3. دیسکوگرافی والاموزیک

4. Top | #2

شماره عضویت
    6025

مطلب خوبی بود

5. Top | #3

خیلی جالب بود. زیاد به کارم اومد

6. Top | #4

مطلب خیلی جالب بود و طراحی وب سایت کار می کنم به کامپیوترم هم مسلط هستم اما تا به حال به دنبال چنین چیزی نبودم برای همین برام جالب بود

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)