خوش آمدید به تالار گفتگوی والا موزیک
تالارهای گفتگوی والا موزیک یک انجمن تخصصی با محور موضوعات مربوط به موسیقی است که هدف اصلی آن ایجاد فضای تخصصی و افزایش علم و آگاهی کاربران ایرانی در زمینه موسیقی میباشد . کلیه موضوعات بصورت طبقه بندی شده ارایه شده و همه کاربران میتوانند با توجه به قوانین به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطرح شده بپردازند.

دیسکوگرافی والاموزیک

کانال تلگرام والا موزیک

صفحه 2 از 58 نخستنخست 12341252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 573
  1. Top | #11

شماره عضویت
    2697

نقل قول نوشته اصلی توسط spyro نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز بابت این تاپیک . من اون لحظه از فیلم ارباب حلقه ها را دوست دارم که گیملی تو همان زیر زمین هنگام شکست میگه : The Sun Is Rising . همراه با موسیقی حس امید میده .

یک دیالوگ هم از فیلم The Dark Knight لحظه ای که جوکر تو جمع تبهکاران میگه :
    اگر در کاری تخصص داری هرگز مجانی انجامش نده
    تشكر بابت همكاري شما ..... من از خوندن و به ياد آوردن گفته هاي ارزشمند ديگران لذت مي برم ...... يه حرف حتي خيلي با ارزش كه آدم خودش مي گه انقدر به آدم انرژي نميده كه آدم يه حرف خيلي با ارزش رو از كس ديگه اي .... مخصوصاً يه آدم سر شناس يا يه منبع ارزشمند نقل قول مي كنه ......

ارباب حلقه ها يه فيلم اسطوره ايه ..... مدام شكست نيروهاي خيرو نشون ميده ..... و در اوج نا اميدي به يك باره پيروز ميشن .......

يه نقل قول خيلي ارزشمند ديگه هم از اين فيلم جاييه كه فرودو به آراگورن زماني كه ميگه حلقه رو بده من .... من مي تونم در مقابل همه ازش دفاع كنم ، بهش ميگه :
    « در مقابل خودت چي ؟ در مقابل خودتم مي توني ازش محافظت كني ؟ »

فيلم شواليه تاريكم يكي از فيلم هاي فاخر و به ياد ماندني سينماست .......
    يه جا بروس وين يا همون بت من داره از يكي از دوستاي ژوكر بازجويي مي كنه و بهش ميگه نظرت چيه از اين بالا بندازمت پائين ..... و اونم كه ديوونه است ميگه : ( نمي ترسم چون ) مي ميرم !
    و بت من ميگه : شك دارم !
    ميندازدش پائين و اونم درب و داغون ميشه .......

البته خيلي وقت پيش ديدمش .... براي همين خوب يادم نيست ....... ولي ارباب حلقه ها رو همين چند وقت پيش شبكه نمايش نشونش داد .... صدا و سيما هم كه فيلما رو داغون مي كنه ..... منم متأسفانه تا به حال موفق به ديدن نسخه اوريجينال ارباب حلقه ها نشدم ........

يه ديالوگ همين شكلي هم فيلم كماندو داره ..... جايي كه آرنولد به يكي از دار و دسته دشمناش قول داده كه اگه كمكش كنه نكشدش ..... بعد يه جا پاشو مي گيره و مي بردش بالاي دره و ميگه : يادته بهت گفتم اگه بهم كمك كني كه دخترمو پيدا كنم نمي كشمت ؟
    ميگه : آره ! آره يادمه !
    آرنولدم ميگه : دروغ گفتم ! ( ولش مي كنه بره ته درّه )

2. 4 کاربر از Kave_Sepehrian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

3. دیسکوگرافی والاموزیک

4. Top | #12

شماره عضویت
    1277

LORD OF THE RINGS : Return of the king

آراگورن خطاب به ایوون : بانوی من شما دل در گروی عشق یه خیال گذاشتین من اون عشق نیستم

MATRIX:Reloaded

اوراکل: ما اینجاییم برای انجام کاری که بخاطرش اینجاییم

The Dark Knight

جوکر:چرا انقدر جدی؟!!!!

Lord of the Rings :Fellowship of the Ring

یاران حلقه تو برف ها گیر کردن و راهشون بسته شده ؛گیملی میگه باید از معدن موریا بریم در همون لحظه گاندولف صدای سارومان می شنوه که میگه.

سارومان:گاندولف تو می ترسی وارد اون معدن بشی،کوتوله ها تا اعماق رفتن چون خیلی طمع کارن ،میدونی در دل تاریکی خازادان چه چیزی بیدار کردن ؛سایه و آتش

گاندولف:صاحب حلقه تصمیمم میگیره؛فرودو!
    فرودو:از راه معدانا می ریم
    و بعد شاهد رقم خوردن سرنوشت میتراندیر در موریا هستیم
    The Good The Bad end the ugly

زشت : خدا با ماست چون از یانکی ها متنفره
    خوب: خدا با ما نیست چون از احمق ها هم متنفره

Pirates of the Caribbean :The curse of the Black pearl
    باربوسا:جک چطور از اون فرار کردی?!!!!!
    جک خطاب به باربوسا:تو وقتی منو تو اون جزیره تنها گذاشتی به یک چیز فکر نکردی
    باربوسا:ها!
    جک:که من جک اسپارو هستم.
    لذت زیر بارون بودن این که کسی اشکهات نمی بینه!

5. 4 کاربر از Lagrima بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

6. Top | #13

شماره عضویت
    2697

نقل قول نوشته اصلی توسط Farid Neo نمایش پست ها
    LORD OF THE RINGS : Return of the king

آراگورن خطاب به ایوون : بانوی من شما دل در گروی عشق یه خیال گذاشتین من اون عشق نیستم

MATRIX:Reloaded

اوراکل: ما اینجاییم برای انجام کاری که بخاطرش اینجاییم

The Dark Knight

جوکر:چرا انقدر جدی؟!!!!

Lord of the Rings :Fellowship of the Ring

یاران حلقه تو برف ها گیر کردن و راهشون بسته شده ؛گیملی میگه باید از معدن موریا بریم در همون لحظه گاندولف صدای سارومان می شنوه که میگه.

سارومان:گاندولف تو می ترسی وارد اون معدن بشی،کوتوله ها تا اعماق رفتن چون خیلی طمع کارن ،میدونی در دل تاریکی خازادان چه چیزی بیدار کردن ؛سایه و آتش

گاندولف:صاحب حلقه تصمیمم میگیره؛فرودو!
    فرودو:از راه معدانا می ریم
    و بعد شاهد رقم خوردن سرنوشت میتراندیر در موریا هستیم
    The Good The Bad end the ugly

زشت : خدا با ماست چون از یانکی ها متنفره
    خوب: خدا با ما نیست چون از احمق ها هم متنفره

Pirates of the Caribbean :The curse of the Black pearl
    باربوسا:جک چطور از اون فرار کردی?!!!!!
    جک خطاب به باربوسا:تو وقتی منو تو اون جزیره تنها گذاشتی به یک چیز فکر نکردی
    باربوسا:ها!
    جک:که من جک اسپارو هستم.
    من هم ميخواستم اون نقل قول رو از ژوكر بنويسم ..... ولي به خاطر مواضع عجيب و آنرمالي كه نسبت به ژوكر گرفته شده صرف نظر كردم ...... خيلي ها طرفدار ژوكر شدن ! ژوكر يه شر به تمام معناست ......
    توي تمام فيلم هايي كه با موضوعيت نبرد خير و شر هستن ..... شر واقعاً شر نيست ! ...... اما توي فيلم شواليه تاريك ، ژوكر واقعاً يه شر به تمام معناست ..... اون اصلاً به دنبال كسب سود يا دوري جستن از ضرر نيست ..... وقتي به اون همه پول مي رسه همه رو آتيش مي زنه و وقتي هم كه از بالاي ساختمون ميفته كه مرگش حتمي از خنده ريسه ميره !
    اون فقط به دنبال شرارته .....
    و اين ديالوگش دقيقاً چكيده شخصيتشه ...... اون همه چيز رو براي خنده و پوچي ميخواد ....... براي هيچ چيز ارزشي قائل نيست ........

7. 4 کاربر از Kave_Sepehrian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

8. Top | #14

شماره عضویت
    361

اگر با گرگ ها زندگی میکنی
    زوزه کشیدن را بیاموز
    من در روزگاری زندگی میکنم
    که تنها خدایش از پشت خنجر نمیزند...
    من ندیدم بیدی،سایه اش را بفروشد به زمین
    رایگان می بخشد نارون شاخه اش را به کلاغ

9. 6 کاربر از Narges بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

10. Top | #15

شماره عضویت
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط Kave_Sepehrian نمایش پست ها
    من هم ميخواستم اون نقل قول رو از ژوكر بنويسم ..... ولي به خاطر مواضع عجيب و آنرمالي كه نسبت به ژوكر گرفته شده صرف نظر كردم ...... خيلي ها طرفدار ژوكر شدن ! ژوكر يه شر به تمام معناست ......
    توي تمام فيلم هايي كه با موضوعيت نبرد خير و شر هستن ..... شر واقعاً شر نيست ! ...... اما توي فيلم شواليه تاريك ، ژوكر واقعاً يه شر به تمام معناست ..... اون اصلاً به دنبال كسب سود يا دوري جستن از ضرر نيست ..... وقتي به اون همه پول مي رسه همه رو آتيش مي زنه و وقتي هم كه از بالاي ساختمون ميفته كه مرگش حتمي از خنده ريسه ميره !
    اون فقط به دنبال شرارته .....
    و اين ديالوگش دقيقاً چكيده شخصيتشه ...... اون همه چيز رو براي خنده و پوچي ميخواد ....... براي هيچ چيز ارزشي قائل نيست ........
    درست میگی جوکر به دنبال هیچ منافع مالی نیست پول براش کاغذ پاره ایی بیش نیست جوکر فقط یه هدف داره و اون هم نشون دادن شخصیت واقعی انسان هاست جوکر تو فیلم میگه انسان ها وقتی شخصیت واقعیشون نشون که تو موقعیت سخت قرار بگیرن و تو فیلم هم گفته های جوکر هم به حقیقت بدل میشن نمونه اش اونجاست که بتمن دو انتخاب داره نجات هاروی دنت یا ریچل که در نهایت عشقش ریچل انتخاب میکنه..

11. 3 کاربر از Lagrima بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

12. Top | #16

شماره عضویت
    2697

درست میگی جوکر به دنبال هیچ منافع مالی نیست پول براش کاغذ پاره ایی بیش نیست جوکر فقط یه هدف داره و اون هم نشون دادن شخصیت واقعی انسان هاست جوکر تو فیلم میگه انسان ها وقتی شخصیت واقعیشون نشون که تو موقعیت سخت قرار بگیرن و تو فیلم هم گفته های جوکر هم به حقیقت بدل میشن نمونه اش اونجاست که بتمن دو انتخاب داره نجات هاروی دنت یا ریچل که در نهایت عشقش ریچل انتخاب میکنه..
    اين مطلبي كه گفتي مال اون قسمت از فيلمه كه ژوكر يا همون جوكر دستگير شده و ميخواد فرار كنه .... براي همين نگهبان خودشو عصباني مي كنه ...... بهش ميگه آدما وقتي ميخوان بميرن چهره واقعي خودشونو نشون ميدن ..... مي دوني دوستت وقتي داشتم مي كشتمش چه شكلي بود ؟ كه اونم عصباني ميشه و آستيناشو بالا ميزنه كه بگيره بزندش ...... منتها تو صحنه ديگه اي مي بينيم كه جوكر موفق شده اونو گروگان بگيره ......

و جوكر هميشه فقط به دنبال خراب كردنه ...... و به قول آلفرد پني ورث :

« بعضيا دنبال چيزاي منطقي مثل پول نيستن . اونا رو نميشه خريد ، مطيع كرد ، براشون دليل آورد يا بحث كرد . بعضيا دوست دارن دنيا رو هميشه در حال سوختن ببينن »

13. 2 کاربر از Kave_Sepehrian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

14. Top | #17

شماره عضویت
    1277

نقل قول نوشته اصلی توسط Kave_Sepehrian نمایش پست ها
    اين مطلبي كه گفتي مال اون قسمت از فيلمه كه ژوكر يا همون جوكر دستگير شده و ميخواد فرار كنه .... براي همين نگهبان خودشو عصباني مي كنه ...... بهش ميگه آدما وقتي ميخوان بميرن چهره واقعي خودشونو نشون ميدن ..... مي دوني دوستت وقتي داشتم مي كشتمش چه شكلي بود ؟ كه اونم عصباني ميشه و آستيناشو بالا ميزنه كه بگيره بزندش ...... منتها تو صحنه ديگه اي مي بينيم كه جوكر موفق شده اونو گروگان بگيره ......

و جوكر هميشه فقط به دنبال خراب كردنه ...... و به قول آلفرد پني ورث :

« بعضيا دنبال چيزاي منطقي مثل پول نيستن . اونا رو نميشه خريد ، مطيع كرد ، براشون دليل آورد يا بحث كرد . بعضيا دوست دارن دنيا رو هميشه در حال سوختن ببينن »
    من کتمان نمی کنم که جوکر آدم آشوب گری نیست و حتی در سکانسی از فیلم خودش مامور هرج مرج معرفی میکنه اما به واسطه ی هدفی این کار انجام میده و اونم نشون دادن ذات بد همه انسان هاست جوکر میخواد بگه انسان ها به واسطه شرایط خوب و مفرحی که دارن به آدم های خوبی تبدیل شدن و حتی در صحنه ایی میگه :اگر همین انسان های متمدن در شرایط بحرانی و دشواری قرار بگیرن حتی حاضر خوردن همدیگه میشن اشاره میکنم به صحنه ی کشتیهایی که در یکی آدم های متمدن و مهربان و در دیگری آدم بی ارزش و بد گاتهام قرار دارن و جوکر به هریک از این کشتی ها چاشنی انفجار کشتی دیگه رو داده و می بینیم همین آدم های متمدن و خوب رای به منفجر کردن کشتی دیگری رو میدن چون اونا رو آدم بی ارزش برای زندگی گردن میدونن ولی همین آدمهای بد چانشی رو به آب میندازن حرف جوکر اینجا رنگ اثبات به خود خودش میگیره می خوادبگه همه انسان ها اون چیزی که در ظاهر نشون میدن نیستن یک انسان خوب و با شخصیت به اندازه‌ی یک آدم بد میتونه به تباهی و سیاهی کشیده بشه..

15. 3 کاربر از Lagrima بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

16. Top | #18

شماره عضویت
    1605

انسانهای بزرگ درد دیگران را میفهمند
    انسانهای متوسط درد خود را دارند
    و انسانهای کوچک بی دردند...
    "دریغ است ایران که ویران شود
    طبیعت را دوست داشته باشیم"

17. 8 کاربر از موریه بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

18. Top | #19

شماره عضویت
    361

دکتر شریعتی :
    «کلاس پنجم که بودم پسر درشت هیکلی در ته کلاس ما می نشست که برای من مظهر تمام چیزهای چندش آور بود ،آن هم به سه دلیل ؛ اول آنکه کچل بود، دوم اینکه سیگار می کشید و سوم - که از همه تهوع آور بود- اینکه در آن سن و سال، زن داشت. !... چند سالی گذشت یک روز که با همسرم از خیابان می گذشتیم ،آن پسر قوی هیکل ته کلاس را دیدم در حالیکه خودم زن داشتم ،سیگار می کشیدم و کچل شده بودم.
    من ندیدم بیدی،سایه اش را بفروشد به زمین
    رایگان می بخشد نارون شاخه اش را به کلاغ

19. 7 کاربر از Narges بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

20. Top | #20

شماره عضویت
    2697

من کتمان نمی کنم که جوکر آدم آشوب گری نیست و حتی در سکانسی از فیلم خودش مامور هرج مرج معرفی میکنه اما به واسطه ی هدفی این کار انجام میده و اونم نشون دادن ذات بد همه انسان هاست جوکر میخواد بگه انسان ها به واسطه شرایط خوب و مفرحی که دارن به آدم های خوبی تبدیل شدن و حتی در صحنه ایی میگه :اگر همین انسان های متمدن در شرایط بحرانی و دشواری قرار بگیرن حتی حاضر خوردن همدیگه میشن اشاره میکنم به صحنه ی کشتیهایی که در یکی آدم های متمدن و مهربان و در دیگری آدم بی ارزش و بد گاتهام قرار دارن و جوکر به هریک از این کشتی ها چاشنی انفجار کشتی دیگه رو داده و می بینیم همین آدم های متمدن و خوب رای به منفجر کردن کشتی دیگری رو میدن چون اونا رو آدم بی ارزش برای زندگی گردن میدونن ولی همین آدمهای بد چانشی رو به آب میندازن حرف جوکر اینجا رنگ اثبات به خود خودش میگیره می خوادبگه همه انسان ها اون چیزی که در ظاهر نشون میدن نیستن یک انسان خوب و با شخصیت به اندازه‌ی یک آدم بد میتونه به تباهی و سیاهی کشیده بشه..
    اين يه بحث عرفاني اخلاقيه ..... ميخواستم يه پست مفصل راجع به خوبي و بدي آدمها بزنم ..... ديدم تاپيك منحرف ميشه ...... اما هيچ وقت از روي ظاهر نميشه قضاوت كرد ...... يكي مثل اصغر قاتل آدم مي كشه ...... يكي هم به حكم قانون اجتماع و منطق يه آدمكشو مي كشه ..... جفتشون آدم كشتن ...... ولي اين كجا و اون كجا ...... يه آدم خوب ممكنه ظاهر بدي داشته باشه .... ممكنه معتاد باشه ، مريض باشه ، ممكنه آدم بكشه .... ممكنه خيلي از كارهايي رو كه ما با يه نظر حكم به بد بودن شخص ميديم انجام بده ...... ولي بازم آدم خوبيه ..... چون فرق بين خوب و بد و حقيقت و باطل و منطق و ياوه رو تشخيص ميده ....... حتي اگر اشتباهي هم مرتكب بشه از خودش مي رنجه ......
    آدمي هم كه هيچي نفهمه اصلاً وجود نداره ....... همين كه فرقي بين حقيقت و باطل قائل نشد ..... همين كه منطقو درك نكرد و هر ياوه اي رو كه خواست به زبون آورد تا به اونچه كه ميخواد برسه آدم بديه .......

« هگل در جايي مي گويد تمام وقايع و شخصيت هاي تاريخي جهان از نو به شكلي ديگر ظهور مي كنند . وي فراموش كرده اضافه كند : " بار اول به صورت تراژدي و بار دوم به صورت كمدي " »

كارل ماركس

21. 3 کاربر از Kave_Sepehrian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 58 نخستنخست 12341252 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)