خوش آمدید به تالار گفتگوی والا موزیک
تالارهای گفتگوی والا موزیک یک انجمن تخصصی با محور موضوعات مربوط به موسیقی است که هدف اصلی آن ایجاد فضای تخصصی و افزایش علم و آگاهی کاربران ایرانی در زمینه موسیقی میباشد . کلیه موضوعات بصورت طبقه بندی شده ارایه شده و همه کاربران میتوانند با توجه به قوانین به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطرح شده بپردازند.

دیسکوگرافی والاموزیک

کانال تلگرام والا موزیک

صفحه 3 از 59 نخستنخست 123451353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 590
  1. Top | #21

شماره عضویت
    1605

پیش فرض تبتراژ و اهنگ متن جادویی مارکوپولو"

موسیقی متن این انیمیشن ژاپنی واقعا سحر امیزه .. یادمه وقتی این کارتون عصرها از شبکه 2 پخش میشد با اهنگش یه حس ترس اندوه و هیجانی مبهم وجودمون رو پر میکرد... راجع به این کارتون مخصوصا اهنگسازش اطلاعات خیلی کمه و من نتونستم از بین چند نفر مطمئن بشم اهنگساز واقعیش کیه اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.. شمارو فقط دعوت میکنم به شنیدنش"

http://s4.picofile.com/file/78662210...nning.mp3.html تیتراژ
    http://s4.picofile.com/file/78662363...ddle1.mp3.html موسیقی متن
    نام: سفرهای مارکوپولو
    بر اساس رمان تاجر ونیزی
    سال پخش:1369

"موسیقی صدای طبیعت است که خداوند در وجود انسان نهاده است"

2. 14 کاربر از موریه بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

3. دیسکوگرافی والاموزیک

4. Top | #22

شماره عضویت
    821

بر محمل نیاز با صدای استاد ساعد باقری

نمیدونم چرا جدیدا همش یاد قدیما و چیزایی که زیاد قدرشو ندونستیم، میوفتم! یاد اون صحنه ها و خاطراتی که برای همه ی ما یه حس نوستالژی بسیار دوست داشتنی داره، طوری که آرزو می کنیم فقط چند ساعت به اون دوران برگردیم!
    اون دورانی که ایران بودم برای اینکه از این عوالم خارج نشم گهگاهی از این رمان های ایرانی میخوندم مثل بامداد خمار، گندم، … از اینجور داستانا! البته بعضی دوستان مسخرم میکردن که اینا چیه میخونی! ولی تنها راهی بود که میشد باهاش یاد اون زمانها رو نگه داشت!
    یادم میاد چقدر دنبال موسیقی متن سریال پدر سالار گشتم تا بالاخره کل سریالشو یه جا پیدا کردم (اینجا) سریالی که منو میبرد به عالم حض! با اون صدای سنتور بی مانندش! کوچه های باریک محله امام زاده یحیی ، حیاطهای بزرگ با حوض پر از ماهی قرمز ، اتاق های تو در تو با پنجره های مشبک رنگی، همه ی خانواده کنار هم!
    و حالا صدای دلنواز و روحبخش ساعد باقری! نمیدونم یادتون میاد اون قدیما ماه رمضون، تو شبکه دو، قبل افطار یه برنامه ای بود با اجرای استاد ساعد باقری که در اون داستانهای گلستان رو تعریف می کردند و مناجات های قبل افطار رو میخوندن. اینقدر گشتم تو اینترنت تا بتونم یه تیکه از اون اجرا رو پیدا کنم ولی نشد. یادمه خیلی وقتا پیش اون زمانی که برای تعطیلات اومده بودم ایران یه کلیپی از تلویزیون پخش میشد در رابطه با احترام به پدر، اینقدر زیبا بود که هر دفعه میدیدم اشکمو در میاورد حسابی! با سمج بازی و حدود ۱۰ روز زنگ زدن مداوم به صد تا اداره و سازمان، بالاخره اصلشو برام با پست فرستادن البته گفتن از بس سیریش شدی بهت میدیم وگرنه عمرا به کسی بدیم! منم گذاشتم تو سایت (اینجا) تا ملت هم استفاده کنن و به پدر مادراشون احترام بزارن.
    خلاصه میگفتم برای پیدا کردن گلستان خوانی ساعد باقری، اینقدر گشتم تا بالاخره یه چیزی تو همون مایه ها پیدا کردم، گلستان سعدی با صدای استاد ساعد باقری. برای تهیه این مجموعه که یک داستان از اون رو در این پایین گذاشتم باید به این صفحه مراجعه کنید. من خودم اینترنی خریدم و همشو دانلود کردم. واقعا بی نظیر هست!
    این جمله را بسیار شنیده‌ایم: «تاریخ تکرار می‌شود». نمی‌دانم چرا این روزها وقتی حکایت‌های قدیمی را می‌خوانم انگار این حکایت‌ها برایم قدیمی نیستند، انگار نه انگار این حکایت‌ها و شعرها و نکته‌های اخلاقی و اجتماعی از پس قرن‌ها به دست ما رسیده است. حکایت‌های گلستان و بوستان و مثنوی و الهی‌نامه و تاریخ بیهقی و … از بس تره و تازه و امروزی هستند که آدم از تعجب شاخ درمی‌آورد. راستی آیا تاریخ تکرار می‌شود؟ آیا تاریخ در همه‌ی کشورها یک جور تکرار می‌شود؟ نمی‌دانم، همین قدر می‌دانم که زمانه‌ی ما با زمانه‌ی سعدی و حافظ خیلی فرقی ندارد، سنداش همین حکایت باب اول گلستان که حکایت روباه بیچاره‌ای را روایت می‌کند، روباهی که خیلی امروزی است، روباهی که چون شنیده است شتر را به سخره می‌گیرند پای به فرار گذاشته است…
    حکایت شانزدهم از باب اول گلستان را با صدای استاد «ساعد باقری» انارالله برهانه بشنوید و لذت ببرید و ببینید آیا حکایت روباه برایتان حکایتی آشنا نیست؟ حکایتی که هنوز تازه است، قرن‌هاست تازه است. آنجایی که طنز طنز تلخ است و بعض راه گلوی آدمی را می‌بندد اینجاست، در این حکایت استاد سخن، سعدی:
    و در ادامه بر محمل نیاز، مناجات نامه خواجه عبدالله انصاری و صدای ساعد باقری. اگه یادتون باشه تقریبا ده سال پیش….صداو سیما بعد از اذان ظهر یا مغرب یه برنامه کوتاه چند دقیقه ای به نام بر محمل نیاز با صدای ساعد باقری پخش میکرد…..یه قسمتی از اونو که خیلی دوست دارم براتون می نویسم:
    الهی ! در مانده ام از دست خویش و به مدد فیض تو محتاجم…
    الهی! هر که ام هر چه ام…اگر فریب خورده ابلیس نفسم…اگر نیستم آنکه بودم…
    اما تو همانی که بودی….یا غفار و یا غفار و یا غفار….
    راز پوشیده گر چه هست بسی…بر تو پوشیده نیست راز کسی
    غرضی کز تو نیست پنهانی……تو برآور که هم تو میدانی
    بر که نالم که دستگیر توئی….در پذیرم که در پذیر توئی….

دانلود نماهنگ بر محمل نیاز از مناجات نامه با صدای زیبای ساعد باقری

5. 10 کاربر از architect1989m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

6. Top | #23

شماره عضویت
    1605

پیش فرض اهنگ به یاد ماندنی و جاودانه سریال جزیره اسرار امیز"

امروز بعد از مدتها یکی دیگه از اون اهنگای ناب و کمیاب خاطره انگیزو پیدا کردم .اهنگ سریال جذاب و دوست داشتنی جزیره اسرار امیز سریالی که واسه خیلیا جذاب ترین سریال زمان خودش بود با بازی بی نظیر عمر شریف که عصرها از شبکه یک پخش میشد..در مورد اهنگش باید بگم یه اثر بی نظیر که ادمو غرق در
    خودش میکنه از اهنگساز ایتالیایی gianni ferrio

http://s2.picofile.com/file/78743029...nd_2_.mp3.html
    نام اهنگ:mysterious island
    اهنگساز:gianni ferrio
    بر اساس رمانی به همین نام از ژول ورن
    سال پخش :1374

7. 11 کاربر از موریه بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

8. Top | #24

شماره عضویت
    1607

مدتي بود دنبال اسم آهنگساز موسيقي متن يکي از کارتونها ميگشتم تا اينکه ديروز پيدا کردم و ديدم بد نيست در اينجا هم اين آهنگو تقديم دوستان عزيز کنم
    موسيقي کارتون Wattoo Wattoo رو ميگم که جدا زيبا و دلنشينه مخصوصا از اونجايي که ريتم آهنگ ملايم و غمگين ميشه

1978
    Hubert Ballay - Wattoo Wattoo
    http://s3.picofile.com/file/78754348...attoo.mp3.html

9. 10 کاربر از lostdata بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

10. Top | #25

شماره عضویت
    1605

مرسی اشکان جان ..موقعی که این کارتون پخش میشد من عاشق اهنگش بودم و دنبالش بودم اینجا بذارم که شما زحمتشو کشیدی.این هم از اون اهنگای کمیابه که سخت پیدا میشد

سال ساخت:1978
    اولین پخش:1366
    جمعه ها صبح ساعت 8:45 شبکه 2

ویرایش توسط موریه : 08-04-2013 در ساعت 01:37 AM

11. 10 کاربر از موریه بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

12. Top | #26

شماره عضویت
    1605

پیش فرض اهنگ تیتراژ کارتون افسانه ای بینوایان"

کارتون کوزت رو همه یادشونه دختری فقیر با چهره ای معصوم وزیبا داستان برتر تاریخ و قوی ترین رمان نوشته شده بدست بشر از نظر نویسندگان جهان که به هر روایتی زیباست و اما اهنگ کارتون بینوایان محصول ژاپن اثر یان تیرسن بریتانیاییه که واقعا هنرمندانه ساخته شده مخصوصا پیانوی حزن انگیز و دلرباش که دراماتیک بودن اثرو دو چندان میکنه"

http://s1.picofile.com/file/71104324..._com_.mp3.html
    نام اهنگ:miserable
    البوم:amelie poulain
    بر اساس رمان :les miserable اثر
    ویکتور هوگو
    محصول:ژاپن
    اولین پخش :1369

13. 13 کاربر از موریه بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

14. Top | #27

شماره عضویت
    1605

پیش فرض اهنگ خاطره انگیز تیتراژ سریال رودخانه برفی"

سریال رودخانه برفی وقتی پخش میشد از اون دسته سریال هایی بود که اهنگ تیتراژش به سریال میچربید بطوریکه شاید یه قسمتش هم یادم نباشه اما تیتراژش تا مدتها تو ذهنم مونده و مطمئنم برای بچه های دهه 50 و 60 هنوز جذاب و زیباست مخصوصا صدای ساز دهنی شاعرانه موسیقی تیتراژش.

http://s2.picofile.com/file/78769228...barfi.mp3.html
    نام اهنگ:mc gregor saga
    اهنگساز:frank strangio &peter sullivsn
    بر اساس رمان : a man from snowy river
    محصول: استرالیا سال 1994
    سال پخش:1375
    ساعت 10 شب شبکه یک

15. 8 کاربر از موریه بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

16. Top | #28

شماره عضویت
    1605

پیش فرض موسیقی سنگین و رازالود سریال ارتش سری"

موسیقی سریال ارتش سری یکی از برترین اهنگهای تیتراژ سریال محسوب میشه که در ایران به علت پخش این سریال در اوایل دهه هفتاد و بالطبع کم بودن برنامه های تلویزیونی در اون زمان یه جورایی همه گیر و پر بیننده بود و شنیدن این شاهکار رابرت فارنون برای متولدین 30 تا 60 تداعی کننده و یاد اور شدن خاطرات اون زمانه ...برای شخص من شنیدن این اهنگ راز الود جدا از درگیر شدن ذهنم در سرنوشت نامعلوم افراد سریال یه جورایی بازسازی خاطره نوشتن مشقهای مدرسه ام جلوی تلویزیون هم زمان با دیدن این سریال بود . موسیقی این سریال همراه با پخش تصاویر جاده ها هنوز در ذهن بسیاری از بیننده ها باقی مونده"
    با تشکر از MEHNOOSH K در معرفی این اهنگ در انجمن"

http://s3.picofile.com/file/76414028..._Army.mp3.html
    نام اهنگ:SECRET ARMY
    اهنگساز:ROBERT FARNON
    سال ساخت:1977 محصول انگلستان
    سال پخش:1370
    تابستان پاییز و زمستان سه شنبه ها ساعت 10 شب شبکه 1

17. 7 کاربر از موریه بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

18. Top | #29

شماره عضویت
    1605

پیش فرض موسیقی ارامشبخش، شیرین و خاطره انگیز دیدنیها"

برنامه دیدنیها با اجرای هنرمندانه جلال مقامی جدای از جذابیت فراوان در اون زمان دارای 2 موسیقی استثنایی در تیتراژ ابتدایی و انتهایی خودش بود که همانند اجرای بی نظیر با اون صدای منحصر بفرد و ارامش بخش جلال مقامی به بینندگان این برنامه در زمان جنگ ارامش و لذت فراوان میبخشید ... یادمه بعد از اتمام برنامه بسیار غمگین میشدیم و دوست داشتیم هیچ وقت این برنامه تموم نشه...این برنامه دریچه ای کوچک بود در اون زمان برای اگاهی از اتفاقات تصویری دیگر نقاط جهان"

هر 2 اهنگ ساخته اهنگسازان بزرگ فرانسوی میباشد
    تیتراژ ابتداییhttp://www.entekhab.ir/files/fa/news.../13387_230.jpg
    تیتراژ انتهاییhttp://s3.picofile.com/file/78794896...c_ir_.mp3.html
    نام اهنگ 1: flowers love
    اهنگساز: joel fajerman
    سال:1982
    نام اهنگ 2:This is my song
    اهنگساز:frank poursel
    سال:1960
    سال پخش:1364 تا 1369
    یکشنبه ها ساعت 9 شب شبکه 2

19. 9 کاربر از موریه بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

20. Top | #30

شماره عضویت
    1236

نقل قول نوشته اصلی توسط موریه نمایش پست ها
    موسیقی متن این انیمیشن ژاپنی واقعا سحر امیزه .. یادمه وقتی این کارتون عصرها از شبکه 2 پخش میشد با اهنگش یه حس ترس اندوه و هیجانی مبهم وجودمون رو پر میکرد... راجع به این کارتون مخصوصا اهنگسازش اطلاعات خیلی کمه و من نتونستم از بین چند نفر مطمئن بشم اهنگساز واقعیش کیه اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه.. شمارو فقط دعوت میکنم به شنیدنش"

http://s4.picofile.com/file/78662210...nning.mp3.html تیتراژ
    http://s4.picofile.com/file/78662363...ddle1.mp3.html موسیقی متن
    نام: سفرهای مارکوپولو
    بر اساس رمان تاجر ونیزی
    سال پخش:1369

سلام
    من جایی خونده بودم سازنده موسیقی مارکوپولو و همینطور تیتراژ کارتون آنت ، آقای مجید انتظامی هستند.
    در واقع این 2 موسیقی برای کارتونی ایرانی به نام "زال و سیمرغ" ساخته شده بود که بنا به دلایلی پخش نشد واسه همین تیراژ ابتدایی اونو واسه کارتون آنت استفاده کردن و تیراژ پایانی زال و سیمرغ رو واسه کارتون مارکوپولو گذاشتن.
    اگه دقت کنید می بینید سبک این 2 آهنگ کاملا شبیه همه!
    راستی اگه کسی اصل این آهنگو داره آپلود کنه....

21. 6 کاربر از amirir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 3 از 59 نخستنخست 123451353 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)