خوش آمدید به تالار گفتگوی والا موزیک
تالارهای گفتگوی والا موزیک یک انجمن تخصصی با محور موضوعات مربوط به موسیقی است که هدف اصلی آن ایجاد فضای تخصصی و افزایش علم و آگاهی کاربران ایرانی در زمینه موسیقی میباشد . کلیه موضوعات بصورت طبقه بندی شده ارایه شده و همه کاربران میتوانند با توجه به قوانین به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطرح شده بپردازند.

دیسکوگرافی والاموزیک

کانال تلگرام والا موزیک

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 54

موضوع: کتاب

1. Top | #1

شماره عضویت
    833

پیش فرض کتاب

«خوشبخت کسی است که به یکی از این دو چیز دسترسی دارد، یا کتاب‌های خوب یا دوستان کتاب‌خوان.» ویکتور هوگو

با اینکه این روزها ارزش مادی کتاب از بسیاری وسایل زندگی کمتر است اما همچنان شاهد بی مهری به این یار مهربان هستیم.
    در این تاپیک من و شما کتابهایی رو که خوندیم معرفی میکنیم و اگر نکته جالبی از کتاب در ذهن داشتیم با دیگران به اشتراک می ذاریم.
    ویرایش توسط Mojiba : 10-12-2012 در ساعت 08:24 PM
    زندگی نوبر انجیر سیاه ، در دهان گس تابستان است .

2. 26 کاربر از Mojiba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

3. دیسکوگرافی والاموزیک

4. Top | #2

شماره عضویت
    6

سلام.
    ممنونم به خاطر پست خوبی که ایجاد کردی.

من با کتاب پیامبر جبران خلیل جبران شروع میکنم.
    سالیان زیادی است که از آشنایی ما میگذرد و من هرگاه به آرامش نیاز دارم، چند صفحه ای از آن را میخوانم. پس از آن به راستی احساس آرامش میکنم.
    درود و رحمت خدا بر جبران خلیل جبران باد.
    من هم ترجمه استاد قمشه ای از این کتاب را دارم و هم دکتر مجید شریف. که البته ترجمه دکتر شریف را خیلی بیشتر میپسندم.

5. 14 کاربر از یک دوست بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

6. Top | #3

شماره عضویت
    833

پیش فرض اعترافات

اعترافات -- نویسنده : ژان ژاک روسو -- ترجمه : مهستی بحرینی-- انتشارات : نیلوفر

نوشته پشت جلد : این یگانه تصویری است که از انسان وجود دارد و به احتمال زیاد تا ابد همین تصویر وجود خواهد داشت. تصویری که دقیقا از روی طبیعت کشیده شده و چهره ی راستین او را ترسیم کرده است. هرکه هستید ای کسانی که تقدیر یا اعتماد من شما را حاکم بر سرنوشت این دفتر کرده است به خاطر شور بختی هایم به خاطر احساسات و عواطفتان و به نام نوع بشر از شما تمنا دارم که این اثر یگانه و سودمند را از میان نبرید. اثری که می تواند در مطالعه ی احوال بشر مطالعه ای که بی گمان هنوز اغاز نشده است ...

یادداشت مترجم : کتاب اعترافات که روسو از ان با عنوان خاطرات یاد می کند همه ی رویداد های زندگی او را از کودکی تا سال های پایانی عمر با ذکر جزئیات در بر می گیرد . اما این کتاب بیش از انکه به نقل اعمال و افعال او بپردازد .... داستان احساسات و اندیشه های اوست . روسو در این کتاب روح خود را عریان به خوانندگانش نشان می دهد بی هیچ پرده پوشی به عیب ها و خطاهایش اعتراف می کند....
    روسو اعترافات را در سال های 1765 تا 1770 نوشت و زندگی خود را از اغاز تا 1766 که جزیره ی سن پی یز را ترک گفت در این کتاب صادقانه باز نمود.

چند جمله از کتاب :
    1
    : علت اینکه در عشق ورزی با زن ها موفقیت کمی به دست می اورده ام این بوده است که انها را زیاده دوست داشته ام.
    2: به هنگام کامکاری بخت پشیمانی به خواب می رود و در دوران بد اقبالی رو ترش می کند .
    3: اگر انسان می توانست مکنونات ضمیر دیگران را بخواند می دید مردمی که می خواهند فرود بیایند از مردمی که می خواهند بالا روند بیشترند .
    4: مداومت در درست انجام دادن کارهای کوچک کمتر از اعمال قهرمانه نیازمند قدرت نیست و از این رهگذر می توان به بهترین نحو به افتخار و سعادت دست یافت.
    5: اگر دیگران به ما احترام بگذارند بهتر است تا گاهی ستایشمان کنند.
    6: باید جسمم در حرکت باشد تا روحم را به حرکت دراورد.
    7: اندیشه ها انگاه که خود می خواهند می ایند نه انگاه که من می خواهم .
    8: مومنان معمولا خدا را چنانکه خود هستند در نظر مجسم می کنند ان که خوب است خدا را خوب می بیند و ان که بدخواه است او را بدخواه می بیند.
    9: بهترین راه بدست اوردن انچه بدان نیاز داریم بیش از ان که تمنا کردن باشد استحقاق داشتن است.

نظر من : در دورانی که جوانتر بودم از علاقه های گناه الودم مطالعه دفتر خاطرات دیگران بود . که همیشه
    همراهبا استرس لو نرفتن بود . گاهی هم در هنگام خواندن صاحب دفتر از راه می رسید و من هم پا به فرار میگذاشتم . برای من که چنین اشتیاقی به دانستن اسرار دیگران داشتم کتاب اعترافات به یک بهشت گمشده می مانست. همانطور که از نامش پیداست روسو در این کتاب اسرار زندگی خود را برای ما فاش میکند بدون کوچکترین سانسوری . از دزدی هایی که در کودکی داشته است ازا انحرافات جنسی که در نوجوانی داشته و .... همه را برای بیان کرده. اما جدا از این مسائل در این کتاب روسو به بیان اندیشه های خود نیز پرداخته است که بعضی از انها اندیشه هایی بودند که در انقلاب فرانسه بی تاثیر نبودند . من این کتاب را به همه توصیه میکنم چون برای هرکسی با هر طرز فکری چیزی جذاب در این کتاب وجود دارد . در ضمن بعد از خواندن کتاب تجربه یک زندگی 60 ساله به شما اضافه می شود .

ویرایش توسط Mojiba : 10-12-2012 در ساعت 10:52 PM

7. 15 کاربر از Mojiba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

8. Top | #4

شماره عضویت
    597

من به شما کتاب اخلاق توشته اسپینوزا رو پیشنهاد میکنم البته از لحاظ محتوایی بسیار سنگینه ولی اگه حتی یکی از قضایا ی اونو بتونین بفهمین استفاده خودتونو بردین این کتاب نوشته باروخ بندیک اسپینوزا فیلسوف معروف و از پدید اورنده های مکتب عقلیون هستش و خوش بختانه ترجمه فارسی اون هم توسط نشر دانشگاهی منتشر شده مترجمش هم دکتر محسن جهانگیری هست

به شدت این کتابو توصیه میکنم
    در ادب بی اضطراب زهریست برای مخالفان کم تاب.توجه نمودی.

9. 13 کاربر از Gipsy king بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

10. Top | #5

شماره عضویت
    511

به نظر من اولین کتاب را قرآن در نظر بگیرید . کامل از هر لحاظ

11. 17 کاربر از spyro بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

12. Top | #6

شماره عضویت
    597

بله در این مورد که حق با شماست ولی ما کتابای بعد از قران رو میگیم راستی تا یادم نرفته این کتاب جز لیست 100 تایی بوده که دکتر الهی قمشه ای اون رو توصیه کردن .

13. 4 کاربر از Gipsy king بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

14. Top | #7

شماره عضویت
    833

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد ایزدی نمایش پست ها
    سلام.
    ممنونم به خاطر پست خوبی که ایجاد کردی.

من با کتاب پیامبر جبران خلیل جبران شروع میکنم.
    سالیان زیادی است که از آشنایی ما میگذرد و من هرگاه به آرامش نیاز دارم، چند صفحه ای از آن را میخوانم. پس از آن به راستی احساس آرامش میکنم.
    درود و رحمت خدا بر جبران خلیل جبران باد.
    من هم ترجمه استاد قمشه ای از این کتاب را دارم و هم دکتر مجید شریف. که البته ترجمه دکتر شریف را خیلی بیشتر میپسندم.
    محمد جان کتابی معرفی کردی که خوندنش برای هر انسانی واجبه . من ترجمه نجف دریابندی رو دارم اسم کتاب پیامبر و دیوانه هستش که شامل دو کتاب است. بد نیست چند جمله زیبا از کتاب بذارم تا دوستانی که نخوندن با محتوای کتاب بیشتر اشنا بشوند .

کتاب اول : پیامبر

1: به یکدیگر مهر بورزید اما از مهر بند مسازید . بگذارید که مهر دریای مواجی باشد در میان دو ساحل روح های شما .

2: مگر ترس از نیاز همان نیاز نیست ؟ ایا ترس از تشنگی هنگامی که چاه پر از اب است چیزی جز تشنگی سیراب ناشدنی ست ؟

3: چیست کیفر شما از برای ان کس که تنی را می کشد اما روح خود او را دیگران کشته اند ؟

کتاب دوم : دیوانه

1: هنگامی که تو می گویی : باد به مشرق می وزد . من میگویم : اری به مشرق می وزد . زیرا نمی خواهم تو بدانی که اندیشه ی من دربند باد نیست بلکه دربند دریاست.

2: شکست ، شکست من ، تنهایی من و دوری من . تو پیش من از هزار پیروزی عزیزتری ،و در دل من از همه ی افتخارهای این جهان شیرین تری .

15. 8 کاربر از Mojiba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

16. Top | #8

شماره عضویت
    833

نقل قول نوشته اصلی توسط Gipsy king نمایش پست ها
    من به شما کتاب اخلاق توشته اسپینوزا رو پیشنهاد میکنم البته از لحاظ محتوایی بسیار سنگینه ولی اگه حتی یکی از قضایا ی اونو بتونین بفهمین استفاده خودتونو بردین این کتاب نوشته باروخ بندیک اسپینوزا فیلسوف معروف و از پدید اورنده های مکتب عقلیون هستش و خوش بختانه ترجمه فارسی اون هم توسط نشر دانشگاهی منتشر شده مترجمش هم دکتر محسن جهانگیری هست

به شدت این کتابو توصیه میکنم
    کتاب اخلاق اسپینوزا سعی کرده با مباحث هندسه به بررسی مسائل فلسفه از جمله خدا و وحدت وجود ، ذهن و بدن و ... بپردازد. به نظر من اسپینوزا کمی دچار افراط در خردگرایی شده بود. اتفاقاتی که در قرن شانزدهم رخ داد باعث این خوش بینی افراطی شد . زمانی که گالیله توانست با علم به تعدادی از سوالات ما در مورد جهان پاسخ بدهد . هم عصران اسپینوزا با خوشبینی گفتند پس می توانیم برای همه ی پرسش های بی پایان خود تنها با عقل پاسخی پیدا کنیم . اما امروز ما شاهد این هستیم که عقل توانسته به تعداد معدودی از سوالات ما پاسخ دهد. در مجموع کتاب بسیار خوبیست . من به شخصه هیچ مکتب فلسفی رو کامل نمی دونم و اعتقاد دارم ما هیچ گاه به یقین کامل نخواهیم رسید . اما هرگز نباید از اندیشیدن و تلاش برای رسیدن به حقیقت دست برداشت.

17. 5 کاربر از Mojiba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

18. Top | #9

شماره عضویت
    597

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojiba نمایش پست ها
    کتاب اخلاق اسپینوزا سعی کرده با مباحث هندسه به بررسی مسائل فلسفه از جمله خدا و وحدت وجود ، ذهن و بدن و ... بپردازد. به نظر من اسپینوزا کمی دچار افراط در خردگرایی شده بود. اتفاقاتی که در قرن شانزدهم رخ داد باعث این خوش بینی افراطی شد . زمانی که گالیله توانست با علم به تعدادی از سوالات ما در مورد جهان پاسخ بدهد . هم عصران اسپینوزا با خوشبینی گفتند پس می توانیم برای همه ی پرسش های بی پایان خود تنها با عقل پاسخی پیدا کنیم . اما امروز ما شاهد این هستیم که عقل توانسته به تعداد معدودی از سوالات ما پاسخ دهد. در مجموع کتاب بسیار خوبیست . من به شخصه هیچ مکتب فلسفی رو کامل نمی دونم و اعتقاد دارم ما هیچ گاه به یقین کامل نخواهیم رسید . اما هرگز نباید از اندیشیدن و تلاش برای رسیدن به حقیقت دست برداشت.
    این خیلی خوبه که شما مطالعه دارین و چیزای خوبی بلد بودین ولی این خیلی بده که شما نقد میکنین به چند دلیل یکی این که این نظر شخصی شماست و با یک رنگ و لعاب طوری اونو جلوه دادین که انگار نقل قول مستقیم از نیچه هست دوم این که با عقل به تنهایی میشه جواب اون سوالایی که نیازه به دست اورد اصالت عقل شاید از نظر شما ناقص باشه ولی از نظر خیلی های دیگه کامله در ضمن بازم تکرار میکنم قرار نبود شما بیایین نقد کنید مگر نه اصلا من هیچ کتابی رو معرفی نمیکردم اگه قراره سایت موسیقی رو به جای خود نمایی و شاخ وشونه کشیدن فلسفی تبدیل کنین که یه بحث دیگه هستش ........... نامه تمام

19. 4 کاربر از Gipsy king بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

20. Top | #10

شماره عضویت
    10

پیش فرض اگر کوسه ها انسان می بودند ..........." برشت"

Bertolt Brecht: If Sharks were Men

دختر کوچولو پرسید:

اگر کوسه ها آدم بودند، با ماهی های کوچولو مهربانتر می شدند؟
    آقای کی گفت : اگر کوسه ها آدم بودند،
    توی دریا برای ماهی ها جعبه های محکمی می ساختند،
    همه جور خوراکی توی آن می گذاشتند،
    مواظب بودند که همیشه پر آب باشد.
    برای آن که هیچ وقت دل ماهی کوچولو نگیرد،
    گاه گاه مهمانی های بزرگ بر پا می کردند،
    چون که گوشت ماهی شاد از ماهی دلگیر لذیذتر است !
    برای ماهی ها مدرسه می ساختند وبه آن ها یاد می دادند
    که چه جوری به طرف دهان کوسه شنا کنند
    درس اصلی ماهی ها اخلاق بود
    به آن ها می قبولاندندکه زیبا ترین و باشکوه ترین کار برای یک ماهی این است که خودش را در نهایت خوشوقتی تقدیم یک کوسه کند.
    به ماهی کوچولوها یاد می دادند که چطور به کوسه ها معتقد باشند
    و چه جوری خود را برای یک آینده زیبا مهیا کنند
    آینده ای که فقط از راه اطاعت به دست می آید.

اگر کوسه ها آدم بودند...
    در قلمروشان البته هنر هم وجود داشت:
    از دندان کوسه تصاویر زیبا و رنگارنگی می کشیدند،
    ته دریا نمایشنامه به روی صحنه می آوردند که در آن ماهی کوچولو های قهرمان شاد و شنگول به دهان کوسه ها شیرجه می رفتند.
    همراه نمایش، آهنگهای مسحور کننده ای هم می نواختند که بی اختیار ماهی های کوچولو را به طرف دهان کوسه ها می کشاند.
    در آنجا بی تردید مذهبی هم وجود داشت که به ماهی ها می آموخت که زندگی واقعی در شکم کوسه آغاز می شود.
    ویرایش توسط MATRIX : 10-14-2012 در ساعت 12:26 AM

21. 14 کاربر از MATRIX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)