خوش آمدید به تالار گفتگوی والا موزیک
تالارهای گفتگوی والا موزیک یک انجمن تخصصی با محور موضوعات مربوط به موسیقی است که هدف اصلی آن ایجاد فضای تخصصی و افزایش علم و آگاهی کاربران ایرانی در زمینه موسیقی میباشد . کلیه موضوعات بصورت طبقه بندی شده ارایه شده و همه کاربران میتوانند با توجه به قوانین به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطرح شده بپردازند.

دیسکوگرافی والاموزیک

کانال تلگرام والا موزیک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. Top | #1

شماره عضویت
    5937

پیش فرض تقدیم به والا موزیک و جناب لاست دیتا ، تاج زاده ، فروزن اسمایل ...

مدت ها بود دلم می خواست که شرح مبسوطی از اثر موسیقی بر خودم بنویسم .
    هرچند انتقال احساسات و حالات ذهنی با کلمات ، کاری بسیار دشوار یا بعید است ولی از آن جایی که می خواستم تخلیه شوم یا ارادتم اجابت گردد تصمیم به نوشتن گرفتم .
    اما از کجا باید آغاز کرد ؟
    آیا بایستی از ایام کودکی شروع کرد و صدای آهنگین و ریتمیک شوق پدر و مادرم از راه رفتن و رقصیدنم ؟ یا از دبستان و سرود همشاگردی سلام ؟ یا از تلویزیون : شگفت انگیزترین اختراع بشر در آن زمان و علاقه ی پیگیر به نوار کاست و شناخت نسبی از موسیقی ! زمان بسیار زیادی از آن روزگار گذشته است ، من کم کم بزرگ شدم و همراه با پوست اندازی جامعه رشد کردم و به موازات آن اندیشه و باورهایم مثل دست و پایم قد کشیدند و فلسفه ی تقریبی من راجع به زندگی و مرگ شکل گرفت .
    زندگی در خانواده و اجتماع با انبوهی تجربه و احساس تلخ و شیرین و هزاران فراز و نشیب مرا بارها و بارها تغییر داد و عاقبت به نقطه ی عطف امروز رساند : انسانی خسته و دردمند که لابلای تمام محدودیت ها ، مسمومیت ها ، درد زندگی ، نکبت زندگی و خوشی های کوتاه و ناپایدار ، هر روز و هر بار افسرده و دل شکسته تر از قبل شده و مانند یک بازنده خودش را در آینه دیده و برانداز کرده است .
    آری ، فقط یک انسان رنج و درد کشیده ـ چه از جانب روح و جسم و چه آگاهی حاصل از اندیشه ی روشن ـ موسیقی را بهتر می فهمد ، همانطور که یک کتاب خوب را بهتر می فهمد و همانطور که یک فیلم خوب را بهتر می شناسد و همه ی اینها در زندگی من به یک اندازه عزیز و محترم هستند .
    ولی وقتی عشق چندین ساله ات را به خاطر فقر متاثر از فخرفروشی از دست میدهی ، وقتی عزیزانت را با دستان خودت خاک می کنی ، وقتی که بهترین دوستانت یا می میرند یا گمراه می شوند یا زن می گیرند و برای همیشه از شهر و دیارت می روند ، وقتی بین تو و آرزوهایت فاصله و شکاف عمیقی به وجود می آید و تو به ناگاه تنها می شوی و سرانجام همه ی این کش و قوس ها و کشمکش ها ، مایوس و آزرده به انزوا پناه می بری که کنج خلوت و سکوت و تنهایی ، شریف ترین زمان ها و مکان ها برای گوش جان سپردن به یک موسیقی والا به شمار می رود ، تازه مفهوم نابرده رنج گنج میسر نمی شود برایت تجلی می یابد و آن وقت است که آوای یک خدای حقیقی را به وضوح میان دیوارهای خانه ات می شنوی و چقدر باشکوه تسکین می یابی ...
    زنده باد موسیقی و جاودانه باد والا موزیک
    ویرایش توسط Kaveh Departed : 03-20-2017 در ساعت 06:37 PM

2. 5 کاربر از Kaveh Departed بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

3. دیسکوگرافی والاموزیک

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)