خوش آمدید به تالار گفتگوی والا موزیک
تالارهای گفتگوی والا موزیک یک انجمن تخصصی با محور موضوعات مربوط به موسیقی است که هدف اصلی آن ایجاد فضای تخصصی و افزایش علم و آگاهی کاربران ایرانی در زمینه موسیقی میباشد . کلیه موضوعات بصورت طبقه بندی شده ارایه شده و همه کاربران میتوانند با توجه به قوانین به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطرح شده بپردازند.

دیسکوگرافی والاموزیک

کانال تلگرام والا موزیک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
  1. Top | #1

شماره عضویت
    2753

Lightbulb موزیک هایی که با شنیدن آنها مو به تن شنونده راست میشود ( Frisson Music )

در این تاپیک میخوام با کمک اساتید و علاقه مندان، موزیک هایی را قرار بدیم که با شنیدن آنها مو به تن شنونده راست میشود که اصطلاحاً به آن Frisson Music گفته می شود.

اگه در حال گوش دادن به یک موزیک بی کلام هستید و در همان لحظه احساس رها شدن یا جدا شدن روح از جسم یا راست شدن موی بدن و دون دون شدن پوست در شما ایجاد شد،

لطفاً موزیک را در این تاپیک با دیگران به اشتراک بگذارید.

خیلی از موزیک ها در انجمن موجود هست، فقط کافیه یک جستجو کنید و همان موزیک را به همراه کاور و نام موزیک، هنرمند و دیگر توضیحات در این تاپیک قرار بدید.

نقل از وب سایت یک پزشک:
    برای همه ما پیش آمده است که هنگام مواجهه با استرس، یک موقعیت خطرناک یا سرما، مو بر تنمان راست شده باشد.

در این طور مواقع، قسمتی از مغز ما به نام آمیگدال، سیگنال‌هایی به هیپوتالاموس می‌فرستد، هورمون‌های استرسی اپی‌نفرین و نوراپی‌نفرین ترشح می‌شوند، همزمان با افزایش ضربان قلب، این هورمون‌ها باعث می‌شوند که ماهیچه‌های خیلی کوچک کنار فولیکول موها، منقبض بشوند موها راست بشوند و در بدن احساسی شبیه مور مور شدن پیدا کنیم. در این حالت پوست، شبیه پوست مرغ پرکنده می‌شود.
    اما هنگام گوش کردن به موسیقی یا فیلم یا خواندن کتاب هم ممکن است، حالتی تقریبا مشابه برای ما رخ بدهد.
    حتما برای شما پیش آمده است که وقتی یک موسیقی دلخواه را گوشی می‌کنید، هنگامی که به یک سکانس تأثیرگذار فیلم می‌رسید یا یک پاراگراف هیجان‌انگیز را می‌خوانید، تحت تأثیر قرار می‌گیرد و مو بر تنتان راست می‌شود.
    از منظر شناختی، این حالت قابل بررسی است. کلا ما موسیقی و فیلم و خواندنی دلخواه، زیاد داریم، اما فقط گاهی دچار این احساسات می‌شویم و نه همیشه. گویی باید یک حالت آمادگی خاص پیدا کنیم و ذهنمان برای پذیرش این تجارب، «باز» بشود و بعد با طی یک مراحل مقدماتی، حس کنیم به نقطه اوج نزدیک شده‌ایم.
    به عبارت دیگر، ما رفته رفته به جایی می‌رسیم که پیش‌بینی می‌کنیم به نقطه اوج اثر نزدیک شده‌ایم.
    در هنگام گوش کردن به موسیقی این حالت، هنگام تغییر ناگهانی صدا و لحن اجرای ترانه‌های ایجاد می‌شود.

جالب است بدانید که همه این قابلیت رسیدن به اوج‌های یا ار..گا..سم‌های معنوی را ندارند. حتما برایتان پیش آمده که وقتی به یک لحظه ناب موسیقیایی یا سینمایی رسیده‌اید، اطرافیانی بوده‌اند که با بی خیالی محض در کنارتان ایستاده باشند و خودمانیم، در این طور مواقع، چقدر حس می‌کنیم که به شعورمان توهین می‌شود!
    خب، راست‌اش را بخواهید، شرایط خاصی باید مهیا شود که فرد واجد چنین حساسیت و آستانه تحریکی بشود:
    ۱- تجارب و دانش قبلی و شعوری که باید موجود باشد
    ۲- ویژگی‌های فطری
    ۳- شرایط و حال و هوای خاص فرد در آن روز
    در زبان فرانسوی اصطلاحی به نام Frisson برای این امر وجود دارد. مطالعات نشان داده‌اند که دو سوم افراد، این حالت را تجربه می‌کنند و یک سوم افراد از آن بی‌بهره می‌مانند.
    ویرایش توسط Cyberlife : 01-30-2017 در ساعت 11:15 PM

2. 4 کاربر از Cyberlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

3. دیسکوگرافی والاموزیک

4. Top | #2

شماره عضویت
    2753

موسیقی زیبای فیلم هندی شاید فردایی باشد "Kal Ho Naa Ho"

Music: Heartbeat

Artist: Shankar Ehsaan Loy

Download

5. 3 کاربر از Cyberlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

6. Top | #3

شماره عضویت
    3958

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyberlife نمایش پست ها
    در این تاپیک میخوام با کمک اساتید و علاقه مندان، موزیک هایی را قرار بدیم که با شنیدن آنها مو به تن شنونده راست میشود که اصطلاحاً به آن Frisson Music گفته می شود.اگه در حال گوش دادن به یک موزیک بی کلام هستید و در همان لحظه احساس رها شدن یا جدا شدن روح از جسم یا راست شدن موی بدن و دون دون شدن پوست در شما ایجاد شد، لطفاً موزیک را در این تاپیک با دیگران به اشتراک بگذارید.خیلی از موزیک ها در انجمن موجود هست، فقط کافیه یک جستجو کنید و همان موزیک را به همراه کاور و نام موزیک، هنرمند و دیگر توضیحات در این تاپیک قرار بدید.نقل از وب سایت یک پزشک:برای همه ما پیش آمده است که هنگام مواجهه با استرس، یک موقعیت خطرناک یا سرما، مو بر تنمان راست شده باشد.در این طور مواقع، قسمتی از مغز ما به نام آمیگدال، سیگنال‌هایی به هیپوتالاموس می‌فرستد، هورمون‌های استرسی اپی‌نفرین و نوراپی‌نفرین ترشح می‌شوند، همزمان با افزایش ضربان قلب، این هورمون‌ها باعث می‌شوند که ماهیچه‌های خیلی کوچک کنار فولیکول موها، منقبض بشوند موها راست بشوند و در بدن احساسی شبیه مور مور شدن پیدا کنیم. در این حالت پوست، شبیه پوست مرغ پرکنده می‌شود.اما هنگام گوش کردن به موسیقی یا فیلم یا خواندن کتاب هم ممکن است، حالتی تقریبا مشابه برای ما رخ بدهد.حتما برای شما پیش آمده است که وقتی یک موسیقی دلخواه را گوشی می‌کنید، هنگامی که به یک سکانس تأثیرگذار فیلم می‌رسید یا یک پاراگراف هیجان‌انگیز را می‌خوانید، تحت تأثیر قرار می‌گیرد و مو بر تنتان راست می‌شود.از منظر شناختی، این حالت قابل بررسی است. کلا ما موسیقی و فیلم و خواندنی دلخواه، زیاد داریم، اما فقط گاهی دچار این احساسات می‌شویم و نه همیشه. گویی باید یک حالت آمادگی خاص پیدا کنیم و ذهنمان برای پذیرش این تجارب، «باز» بشود و بعد با طی یک مراحل مقدماتی، حس کنیم به نقطه اوج نزدیک شده‌ایم.به عبارت دیگر، ما رفته رفته به جایی می‌رسیم که پیش‌بینی می‌کنیم به نقطه اوج اثر نزدیک شده‌ایم.در هنگام گوش کردن به موسیقی این حالت، هنگام تغییر ناگهانی صدا و لحن اجرای ترانه‌های ایجاد می‌شود.
    جالب است بدانید که همه این قابلیت رسیدن به اوج‌های یا ار..گا..سم‌های معنوی را ندارند. حتما برایتان پیش آمده که وقتی به یک لحظه ناب موسیقیایی یا سینمایی رسیده‌اید، اطرافیانی بوده‌اند که با بی خیالی محض در کنارتان ایستاده باشند و خودمانیم، در این طور مواقع، چقدر حس می‌کنیم که به شعورمان توهین می‌شود!خب، راست‌اش را بخواهید، شرایط خاصی باید مهیا شود که فرد واجد چنین حساسیت و آستانه تحریکی بشود:۱- تجارب و دانش قبلی و شعوری که باید موجود باشد۲- ویژگی‌های فطری۳- شرایط و حال و هوای خاص فرد در آن روزدر زبان فرانسوی اصطلاحی به نام Frisson برای این امر وجود دارد. مطالعات نشان داده‌اند که دو سوم افراد، این حالت را تجربه می‌کنند و یک سوم افراد از آن بی‌بهره می‌مانند.
    سلام.تاپیک خیلی خوبی خواهد شد .موفق باشید -.-
    همه یک روز می فهمن چه جوری زندگی کردیم

7. 2 کاربر از sukoote بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

8. Top | #4

شماره عضویت
    5842

سلام دوست من این گونه مباحث برای یک هنر، سلیقه ای هست و خب نمیشه به چشم کلی بهش نگاه کرد
    در واقع یک جور عموم و خصوص من وجه هست نه مطلق

9. این کاربر از LilJay بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

10. Top | #5

شماره عضویت
    2753

نقل قول نوشته اصلی توسط LilJay نمایش پست ها
    سلام دوست من این گونه مباحث برای یک هنر، سلیقه ای هست و خب نمیشه به چشم کلی بهش نگاه کرد
    در واقع یک جور عموم و خصوص من وجه هست نه مطلق
    دوست عزیز ما هم میخواهیم با سلیقه دیگران آشنا بشیم و خیلی از آثار شگفت انگیزی که من باهاشون آشنا شدم

و به اونها شدیداً علاقه مند شدم از طریق معرفی دوستان در این انجمن بوده و در غیر اینصورت من نعمت شنیدن این

هدایای الهی رو از دست میدادم.

11. 3 کاربر از Cyberlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

12. Top | #6

شماره عضویت
    5842

خوشحال هستم می بینم که افرادی مثل شما برای این هنر ارزش قائلند
    ایرادی نداره من بعضی از کار های Cinematic خودم رو توی تاپیک شما بزارم؟

13. این کاربر از LilJay بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

14. Top | #7

شماره عضویت
    2753

نقل قول نوشته اصلی توسط LilJay نمایش پست ها
    خوشحال هستم می بینم که افرادی مثل شما برای این هنر ارزش قائلند
    ایرادی نداره من بعضی از کار های Cinematic خودم رو توی تاپیک شما بزارم؟
    نظر لطف شماست، اگه موسیقی بی کلام حس Frisson رو در شما ایجاد کرده خوشحال میشم

در این تاپیک قرار بدید.

15. Top | #8

شماره عضویت
    2753

Music: Prelude

Artist: Yanni

Download

16. این کاربر از Cyberlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

17. Top | #9

شماره عضویت
    5842

18. این کاربر از LilJay بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

19. Top | #10

شماره عضویت
    2753

Music: Muhammad

Artist: Sami Yusuf

Download

ویرایش توسط Cyberlife : 02-03-2017 در ساعت 02:29 PM

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)