خوش آمدید به تالار گفتگوی والا موزیک
تالارهای گفتگوی والا موزیک یک انجمن تخصصی با محور موضوعات مربوط به موسیقی است که هدف اصلی آن ایجاد فضای تخصصی و افزایش علم و آگاهی کاربران ایرانی در زمینه موسیقی میباشد . کلیه موضوعات بصورت طبقه بندی شده ارایه شده و همه کاربران میتوانند با توجه به قوانین به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطرح شده بپردازند.

دیسکوگرافی والاموزیک

کانال تلگرام والا موزیک

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
  1. Top | #1

شماره عضویت
    4260

پیش فرض والس بر فراز شیروانی ها

این تاپیک در دو یا سه پست به دلیل تعداد بالای موسیقی ها ارائه می گردد

و به دو دوست عزیزم آمادئوس و Meteorite گرامی تقدیم شده است

به مناسبت تولدشان در یکم و هفتم آگوست

بابت تأخیر ببخشید .... آرشیو موسیقی های من دیگه وجود نداره و به زحمت نام آهنگ هایی که می خواستم

تقدیمتون کنم به خاطر آوردم و چند روزی طول کشید پیداشون کنم دوباره ...

دوستان عزیزم تولدتون مبارک.

و اما نام تاپیک به خاطر رویایی هست که سالها پیش دیدم .... پرواز و رقص بر روی شیروانی ها در یک شب مهتابی و پر ستاره ...

امشب نیز برای من شب عزیزی هست .... زمانی که 18 ساله بودم به دوره های کیهان شناسی می رفتم و

از آن سالها در چنین شبهایی با دوستانم یا پدرم به تماشای

بارش شهابی ( برساووشی ) می رفتم اما امسال ...

حتما می دونید در شامگاه 21 و 22 مرداد هر سال کره ی زمین از مرکز توده ی ذره های باقی مانده از دنباله دار

سویفت - تاتل عبور می کنه و ساکنان زمین نورباران شهابی رو در آسمان شاهد هستند ... امیدوارم شب زیبایی داشته باشید دوستان.

در مورد موسیقی ها باید بگم در طی دو یا سه پست فرستاده میشه چون نام تمام آهنگ ها رو به خاطر ندارم .... ضمنا این موسیقی ها

از نظر من و در دنیای من نوعی والس هستند و لزوما نام والس در تقسیم بندی آنها وجود نداره ....

در واقع انتخاب های من کاملا شخصیه چون هنگام گوش دادن به آنها روحم به تکاپویی شاعرانه دچار میشه و ...

در مورد سه تصویر ذیل باید بگم اسکچ اولیه با من بوده در یک وبلاگ گروهی در تاملر منتشر شده اما فاینال تاچ مربوط میشه به دوستم ( من به دلیل محدودیت نمی تونم در تاملر فعالیت هنری داشته باشم لذا با نام مستعار و در لوای نام دوستانم کار می کنم .... این تصاویر به نفع کودکان گرسنه آفریقا به فروش می رسید مدتی ... برای همین کار گروهی هست ... و من نمیتونم بگم صد در صد از آثار خودمه هر چند با نامی واحد در تاملر به خاطر محدودیت های زیپ کد و کشور .... منتشر شده )

امیدوارم زاد روزتان مبارک و فرخنده باشه دوستان خوبم

تقدیم به شما

1

اولین آهنگ مربوط میشه به یک گروه دو نفره سوییسی که ترجمه نام گروه به فارسی معادل نوعی ماهی افسانه ای و البته واقعی هست به اسم " ماهی طلاکوب جان "

این موسیقی یکی از محبوب ترین های من هست .... امیدوارم در اولین هدیه و سایر هدایا چندان کج سلیقه به نظر نرسم چون از طبع بسیار هنرمندانه و متفاوت پیمان و شهاب ( ترجمه نام کاربریشون با توجه به مناسبت امشب و بارش شهابی برای من خوشایند تر هست ) عزیز با خبرم ...

Stella mare byZeus Faber

دریافت موسیقی اول

2

یک والس از هلموت زاخاریاس

La Vie En Rose by Helmut Zacharias

دریافت موسیقی دوم

3

یک والس دیگر از اسکار شوستر

La Valse Egarée by Oskar Schuster

دریافت موسیقی سوم

سعی می کنم مابقی هدایا را بزودی پست کنم.

بهترین ها را برای دوستان خوبم آرزومندم
    ویرایش توسط frozen smile : 08-11-2016 در ساعت 10:05 PM

2. 17 کاربر از frozen smile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

3. دیسکوگرافی والاموزیک

4. Top | #2

شماره عضویت
    2752

با تشکر از دوست عزیزم که همیشه ما رو از لطف و مهرش دریغ نکرده و تشکر

ویژه برای بودنش و پیوستنش به تالار
    ، واقعا" گرمای خاصی به این جمع بخشیدی

سپاسگذارم ...

..........

هدایای با ارزشی بود ممنون و اینم سه والس مورد علاقه من :

دانلود »»» http://s5.picofile.com/file/8136478268/Gramofon_Waltz.mp3.html

دانلود »»» http://s2.picofile.com/file/8263395168/Andre_Rieu_Second_Waltz.MP3.html

دانلود »»» http://s6.picofile.com/file/8193662568/The_Last_Waltz.mp3.html

5. 12 کاربر از Amadeus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

6. Top | #3

شماره عضویت
    4260

از پیمان عزیز بسیار ممنونم ... والس ها فوق العاده زیبا و خاطر انگیز بودند برای من ! بسیار هنرمندانه مثل همیشه ...

این انجمن با حضور دوستان قدیمی و جدید چون شما دوستان گرم بوده، هست و خواهد بود ...

و حضور من فقط ادای دینی بود به چند سال مخاطب خاموش بودنم و بهره جویی

از ارسال های بی دریغ دوستان در این سایت و انجمن آن طی این سالها ...

از تمام دوستان عزیزم دعوت می کنم که والس های مورد علاقه خودشون

( حتی آنهایی که عنوان والس را با خود همراه ندارند ولی حس والس را به شما می دهند ) را در این تاپیک معرفی بفرمایند تا آرشیو کاملی داشته باشیم.

ضمنا اگر عنوان تاپیک به نظرتون مناسب یک تاپیک جامع نیست لطفا به من پیام بدید که با مشارکت شما نام اش رو تغییر بدم . سپاسگزارم از هم
    ه.

7. 10 کاربر از frozen smile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

8. Top | #4

شماره عضویت
    4260

پیش فرض والس پروانه ها

شما دوستداران موسیقی قطعا می فهمید این حرفها را : در زندگی همه ی ما دوستداران موسیقی روزهایی هستند که پیوسته و ساعت ها به یک ژانر یا حتی یک تک آهنگ خاص یا آثار یک هنرمند خاص گوش می دهیم و گوش می دهیم و همچنان انگار بار اولی ست که آن آهنگ را شنیده ایم و خسته نمی شویم .... من نیز در دوره ای از زندگی ام به انواع والس علاقه ی فراوانی پیدا کردم! دلیلش تنهایی در یک کشور غریب بود ... آنجا ارتباطاتم با دنیای بیرون حسابی محدود شده بود و در دنیای خیالاتم سعی می کردم خودم رو شاد یا پر تکاپو نگاه دارم !

در یک کالج رویال قدیمی تحصیل می کردم که بازمانده ساخت و سازهای مستعمراتی بریتانیا در هند بود .... از نظر معماری شبیه دانشکده های قدیمی انگلیس بود با همان سبک و سیاق گوتیک و مجسمه های مشاهیر و آب نماهای عجیب و غریب با سر حیوانات و موجودات افسانه ای .... البته این قسمتهای دانشکده در حال تغییر بود مدام ...

درسی داشتم به نام " سیر تاریخ علم در اروپای قرن 18 و 19 " که مدرس آن یک مرد بسیار مسن بریتانیایی با ته لهجه ی ولزی بود .... این انسان برای من جز شخصیتهای مرموزی بود که دوست داشتم بیشتر با او گفتگو کنم ....ناگزیر از دنیای درونم بیرون زدم و از او خواستم که گپی راجع به علم و فلسفه ی آن داشته باشیم .... او پیش از آن مسوول موزه علوم سلطنتی لندن بود .... ما همگی در یک شهرک دانشگاهی زندگی می کردیم ... یک روز برای خوردن چای منو دعوت کرد ( برای انگلیس های پیر و مقرراتی چای خوردن عصرگاهی خود یک مراسم تشریفاتی و خاص به حساب میاد و من کلی استرس داشتم برای رفتن چون آداب چنین رویدادهایی رو نمی دونستم ....مثلا باید با قاشق چای خوری ابتدا دو بار ریز ریز طعم چای رو بچشی و کمی شیر اضافه کنی و بعد مواظب باشی خیلی پهناور و بلند نخندی و یهو یک فنجان کوچک تا نیمه پر شده چای رو سر نکشی مثل بَدَوی ها ! دیگه از این حرفا طوریکه آخرش چای از دهان می افتاد و هیچ رغبتی به خوردن
    دو چکه چای بی مزه ی سرد بی رنگ و رو آنهم با شیر خامه ای :/ نداشتی اما خب دیگه ... )

در بین راه عطر شکوفه های مانگا مشامم رو پر کرده بود و با خودم الکی شاد بود و به والس های زیر گوش می دادم ...

وقتی رسیدم حس سردی بر من مستولی شد! اتاق پیر مرد پر بود از پروانه های خشک شده و مارها و قورباغه های در الکل .... روی میزش به شکل منظمی چندین کتاب قدیمی بزرگ با صفحات گشوده و تصاویر اسکلت و حیوانات و .... نمایان بود. پرده های اشرافی و مخملی ..... واقعا حس عجیبی داشتم .... از حیوانات خشک شده خوشم نمی آید و تا دلتان بخواهد سر گوزن و .... داشت و من همش از نگاه خیره حیوانات بیچاره گریزان ... خلاصه چند دقیقه ای گذشت .... اتاقش شبیه تصویر زیر بود ... تاریک و سرد!

از من عذرخواهی کرد تا به کارهای نوشتنی اش برسد ....گفت راحت باش و می تونی به تمام کتابها و .... نگاهی بیاندازی .... من اما دوست داشتم زودتر بروم! اما نمی شد ...خلاصه از همان راه حل های خیالی برای خودم پیدا کردم ... پلیرم را در گوشم گذاشتم و به والس هایم گوش دادم ....در خیالم پروانه ها را دیدم که به والس برخاسته بودند و مجسمه ها می رقصید و دایناسورها از افسون انقراض رها شده و به دور هم می چرخیدند ...کتابها را ورق می زدم و اسکلت های تکاملی داروین را در حال رقص دیدم ... لبخندی زدم .... ناگهان همه موجودات آنجا و تصاویر کتاب ها به رقص در آمدند و من در میان آنها شاد بودم ( این ماجرا باعث شد از آن سالها به دنبال متحرک سازی بروم .... ) استاد بیچاره گمان می کرد من مجذوب کتاب ها و کلکسیون قورباغه ها و پروانه هایش شده ام! اما من همه ی انها را در تصوراتم در میان دشت ها و برکه ها در حال رقص می دیدم ....نقطه ی پایان والس گروهی من در میان موجودات نگون بخت و تصاویر کتابها وزش یک باد شدید بود که بال پروانه ها و برگه های کتاب ها را واقعا تکان داد و من ناگهان ترسیدم ... واقعا انگار زنده شده بود .... و سپس همگی در سکون مرگباری دوباره به من خیره شدند! از آن روز عصرها با استاد به کتابخانه اش می رفتم و به تصاویر خیره می شدم و او با لبخند رضایتمندی فکر می کرد من چه دختر باهوش و کنجکاوی هستم و طالب علم! اما من فقط از کتابها و صفحاتش عکس می گرفتم ... والس برای من در آنها و حرکاتشان تعبیر شده بود! حتی چند داستان نوشتم برایشان ... داستان عشق موجودات بلاتکلیف دنیای علم ( همان زنجیره های میانی تکاملی که معلوم نبود بدبخت ها ماهی هستند یا پستاندار ....خزنده هستند یا پرنده ... انسان هستند یا شامپانزه .... ) به حلقه ی تکاملی بالاتر از خودشان و ناکامی آنها در رسیدن به عشق های تکامل یافته شان! خلاصه کلی خل بازی هایی از این قبیل در طول آن ترم از من سر زد و پاک از دست رفته بودم ... برای ساختن داستانها و تصاویر متحرکم مجبور بودم متن های کتاب را نیز مطالعه کنم که منشا علمی و درستی داشته باشند ...خلاصه بعد مدتی به بهانه والس این جک و جانورها و دانشمندان دنیای باستان برای خودم یک پا دانشمند شدم و نام علمی زیر گونه های تمام وزغ ها و قورباغه ها و .... دایناسورها را فرا گرفتم .... هر چند الان دیگر خبری از آن اسم های عجق وجق در ذهنم نیست چندان ....

داستان والس را برای دوستانم تعریف کردم آنها هم هندی های خنگی بودند که فقط مانند احمق ها می خندیدند ... سر تکان می دادند و ادا و اطوار هندی حواله ام می کردند و دریغ از یک دوست غیر احمق در آن سالها ( یعنی من تا این حد هندی ها را دوست دارم ) ... خلاصه من برای اولین بار رفتم سراغ متحرک سازی تا رویای آن پروانه ها و .... را زنده کنم .... در دانشکده هنر با پسری دو رگه از ژوهانسبورگ و باریک اندام و رنگ پریده ای آشنا شدم ... به او کمی شهریه دادم ( از این هیچهاکرهای تحصیلی بود که فقط با مخارج دیگران تحصیل می کنند در ازای آموزش هنر و تخصص شان .... ) و او به من کمی اصول طراحی و متحرک سازی آموخت به صورت دیجیتالی البته .... با نامزد آلمانی پسرک نیز دوست شدم و او نیز به کاری که من می کردم علاقمند شد ... پس از مدتی با هم مدام به کتابخانه می رفتیم و از صفحات عکس می گرفتیم و بعد متحرکشان می کردیم ... این بود سرگرمی های من در هند! بعدها ماری سایتی تاسیس کرد و آثارمان را منتشر کرد البته با نام خودش ... در حالیکه تمام تصاویر را من با کلی بدبختی و حتی پنهانی با دوربین از کتابخانه تهیه کردم و متحرکشان کردم و او فقط فاینال تاچ یا ادیت نور پردازی را بر عهده داشت و خیلی از اوقات فقط ناظر کارهای من بود ... او سالها بعد این ایده را از من یجورایی دزدید ! حال بگویید این خارجی ها در رعایت قوانین مالکیت معنوی آثار و کپی رایت و از این چرت و پرت ها از ما سر هستند!

در پست های زیر تصاویر و والس ها را برایتان اپلود خواهم کرد ...

ببخشید به خاطر این متن طولانی

ویرایش توسط frozen smile : 08-12-2016 در ساعت 01:32 PM

9. 13 کاربر از frozen smile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

10. Top | #5

شماره عضویت
    5499

ممنونم از frozen smile عزیزدوست خوبم که من را مورد لطف خودشان قرار دادند.
    تشکر بابت اهنگ های زیبا واقعا برای من ارزشمند هستند وهمیشه در ارشیو موسیقی من جای خواهند داشت
    و دلیلی خواهند بود برای به یاد داشتن مهربانی شما و این فروم صمیمی.
    در ضمن اسمم را درست حدس زدید شهاب هستم.

11. 10 کاربر از Meteorite بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

12. Top | #6

شماره عضویت
    4260

پیش فرض رویای زنبق های وحشی در خیال یک پروانه ی خشکیده ...

از دوست عزیزم ، شهاب گرامی سپاسگزارم ... از لطفی که به من داشتید ممنونم ....

خوشحالم سهمی در حد یک خاطره دوستانه در میان موسیقی های شما دارم.

والس بسیار زیبایی بود و من برای اولین بار آن را شنیدم ( فوق العاده بود ) و لذت بردم .... منتظر مشارکت سایر دوستان نیز هستم.

و اما والس ها و تصاویری که در پست اخیرم گفته بودم تقدیمتان خواهم کرد. به خاطر انسجام موضوعی این پست فعلا تصاویر پروانه ها را می گذارم .

اولین آهنگ همان والسی هست که در زمان حضورم در اتاق استاد گوش می دادم ... به من حس خوبی می دهد ....
    امیدوارم شما نیز همین حس را داشته باشید!

من کاملا حس می کردم پروانه های خشکیده بر قاب با این موسیقی داشتند به خاطرات دورشان در میان دشت ها سفر می کردند و می رقصیدند ... حسی بد و خوب توأمان با هم به من دست داد ...معلوم نیست آن پروانه ها گلبرگ های چند گل را بوییده و در میان چه بوته هایی از رزها و زنبق های وحشی پرواز کرده اند ... چه سرنوشت تلخی داشته اند ! تصویرها را نیز سعی کرده ام به واقعیتی که دیده ام نزدیک باشند ... برخی نیز برشی از کتب علمی قدیمی است که متحرک و رنگ آمیزی ـشان کردم ...

1

Mazurka by Reelroad

دریافت آهنگ اول

2

Nostalgic waltz by Milonga Del Angel

دریافت آهنگ دوم

3

Valse Melancolique by Chris Le Blanc

دریافت آهنگ سوم

4

Valse by Evgeny Grinko

دریافت آهنگ چهارم

این والس ها را همراه با تماشای این تصاویر گوش دهید ... تصور کنید یک دوره گرد آکاردئونیست از محله ی شما عبور می کند و پروانه های خشک شده بر قاب به رقص در آمدند ... و ببینید آیا حس مشترکی داریم ؟

سپس تصور کنید که آکاردئون نواز دوره گرد پیر از جلوی پنجره ی اتاقتان عبور کرد و صدای والس دورتر و دورتر شد .... ناگهان تمام پروانه ها در سکون سرد قاب چوبین از والس و رقص باز می ایستند ...

بیایید دیگر برای هدیه دادن یا کلکسیون خود از موجودات تاکسیدرمی شده یا خشک شده استفاده نکنیم!

ویرایش توسط frozen smile : 08-12-2016 در ساعت 11:14 PM

13. 11 کاربر از frozen smile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

14. Top | #7

شماره عضویت
    3039

اون آهنگ دوم پست اول مطمئن هستید مشخصاتش درسته؟

چون این آهنگ ماله لئونارد کوهنه به اسم Dance Me To The End Of Love و این ورژن متعلقه به فرانسیس گویا

و اون اثر هلموت زاکاریاس باید این بشه:

http://s3.picofile.com/file/82822600...rose_.mp3.html
    ویرایش توسط tajzade : 01-13-2017 در ساعت 01:55 PM

15. 3 کاربر از tajzade بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

16. Top | #8

شماره عضویت
    4260

با سپاس از دوست گرامی ام جناب تاجزاده عزیز

درسته حق با شماست محتوای موسیقی ها و تصاویر من کلا در برهه ای در پیکوفایل با حفظ عنوان از صفر تا صد تغییر کرد ظرف مدت فقط یک شب و این برای خودم هم عجیب است. ممنونم که ویرایش فرمودید.

و اما برای خالی نبودن عریضه این موسیقی و تصویر تقدیم شما دوستان ...
    یک موسیقی برای شروع یک عصر زمستانی که باز هم به زعم من نوعی تکاپوی شاعرانه و والس درونی ایجاد میکنه ، برای شما را نمیدانم!

امیدوارم لذت ببرید، هر چند ممکن است برایتان نام آشنا و تکراری باشد.

http://s8.picofile.com/file/82826885...petto.mp3.html

17. 5 کاربر از frozen smile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

18. Top | #9

شماره عضویت
    4260

19. 4 کاربر از frozen smile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

20. Top | #10

شماره عضویت
    4260

امیدوارم این شب ها را در روستاها و مکان هایی با کمترین آلودگی نوری از دست نداده باشید و ندید

این والسی که در قسمت زیر معرفی کردم به نظرم زیباست

روزهای خوبی داشته باشید دوستان

http://s9.picofile.com/file/8300472018/reelroad_valse_a_ollu.mp3.html
    ویرایش توسط frozen smile : 07-14-2017 در ساعت 10:36 AM

21. 4 کاربر از frozen smile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)